Obowiązkowe szkolenie zawodowe dystrybutora ubezpieczeń

Z rozmowy z jedną z OFWCA z Oddziału tarnowskiego:

Jak praktycznie mam odbyć to obowiązkowe szkolenie zawodowe „dystrybutora ubezpieczeń”? Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, własne Biuro Ubezpieczeń i mam kłopoty z zamknięciem biura. Po prostu tracę wtedy klientów. A tu obowiązkowe 15-godzinne szkolenie.

Tak, szkolenie zawodowe w wymiarze 15 godzin w każdym roku jest obowiązkowe dla każdego dystrybutora ubezpieczeń i wynika bezpośrednio z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. W tym roku szkolenie to musi zakończyć każda OFWCA do końca 2019 roku. I w kolejnych latach jednostką rozliczeniową będzie okres roku.

Aby sprawnie, każda OFWCA Alwisa mogła spełnić ten obowiązek Alwis&Secura organizuje takie szkolenie dla wszystkich OFWCA. Będzie to jednolite szkolenie dla wszystkich OFWCA Alwisa organizowane w formie e-learingowej wspólnie z jednym z zakładów ubezpieczeniowych. OFWCA nieposiadające uprawnień do zawierania ubezpieczeń w tym ZU, będą posiadały specjalny dostęp do panelu szkoleniowego. Oczywiście zgodnie z wytycznymi przy szkoleniach e-learingowych obowiązuje zaliczenie testu. Planujemy, że szkolenie to zakończą wszystkie OFWCA Alwisa do końca września br. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie wszystkich zainteresowanych: OFWCA, Oddziały i Przedstawicielstwa.

Warto pamiętać, że:
  • Szkolenie jest obowiązkowe i od nowego roku (2020) żadna OFWCA nie będzie mogła zawierać ubezpieczeń bez ukończenia szkolenia.
  • Przed końcem bieżącego roku my jako Agent, musimy powiadomić wszystkie ZU o ukończeniu szkolenia przez OFWCA zawierające dla nich ubezpieczenia. Stąd wcześniejszy termin zakończenia tego szkolenia (wrzesień), aby można spełnić wszystkie formalne obowiązki informacyjne.
  • Chcemy, aby szkolenie to było przydatne dla każdej OFWCA, a nie tylko „odfajkowaniem” obowiązku.

Udostępnij artykuł

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *