RODO coraz bliżej!

 

IMG-1774

OFWCA Alwis&Secura posiadają na stronie www. alwis.pl odpowiednie materiałyszkoleniowe. Za kilka dni odbędą się specjalne szkolenia.

Krótko przypomnienie – jak przygotować się do wdrożenia u siebie RODO:

  • Ustal, w jakiej roli występujesz. Czy tylko Procesor np. OFWCA w Alwis&Secura,  czy także jako Administrator Danych Osobowych. Jeśli jako OFWCA Alwis&Secura masz zrobić to, co  jest zawarte w wytycznych Zarządu w tej sprawie. Materiał zamieszczony na stronie www.alwis.pl w części przeznaczonej dla OFWCA.
  • Przeprowadź rozeznanie, jakie dane osobowe przetwarzasz, jaki jest cel ich przetwarzania. Czy przetwarzasz dane wrażliwe? To będzie określało  Twoje zadania.
  • Określ, gdzie przechowujesz dane: na papierze w szafach zamykanych, w systemach informatycznych, w poczcie e-mailowej, w chmurze). Czy są one dobrze zabezpieczone?
  • Przygotuj dokument informujący Klientów o celu i zakresie zbierania danych osobowych i ich przetwarzania.  Taką informację musi otrzymać od Ciebie każdy Klient, Potencjalny Klient.
  • Jeśli  masz kilka baz danych to  poza ubezpieczeniami na programach poszczególnych ZU musisz prowadzić “Rejestr przetwarzania danych”. Jest on zawsze wymagany w przypadku kontroli.
  • Zrób u siebie totalny porządek w dokumentach, zbiorach danych. Wyrzuć wszystko, co nie jest potrzebne i ma ponad 4 lata.

To proste i nie kosztuje.

Udostępnij artykuł

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *