Pogryzienie przez psa – warto pamiętać o OC w życiu prywatnym

Kobieta pogryziona przez psy w Bydgoszczy domaga się 1 miliona złotych odszkodowania za doznane krzywdy. Psy wydostały się przez dziurę w ogrodzeniu i pogryzły kobietę. Niezależnie od tego właścicielowi psów postawiono zarzut karny spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawa ta była relacjonowana przez środki masowego przekazu. 

Dlaczego o tym informuje? Aby przypomnieć wszystkim, że warto, ba, że trzeba ubezpieczać odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym np. przy ubezpieczaniu domu, mieszkania. Suma takiego ubezpieczenia nie może być tylko symboliczna, lecz powinna wynosić co najmniej 100 000 złotych. Jeśli ktoś ma psa to musi sprawdzić czy ubezpieczenie obejmuje takie ryzyko, w tym odpowiedzialność za psy uznane w Polsce za groźne. Pisałem już o tym szerzej we wcześniejszym artykule.

Tak więc każdemu Klientowi: tłumaczymy, wyjaśniamy, informujemy, namawiamy, aby ubezpieczył OC w życiu prywatnym (siebie i swojej rodziny, także psów, innych zwierząt, pomocy domowej, niani, korepetytorki dla dzieci itd).

Udostępnij artykuł

Podobne wpisy

  1. Według mnie to bardzo ważny temat. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób można się zabezpieczyć przed kosztami. Posiadanie psa to obowiązek, trzeba odpowiadać za ewentualne szkody. Ubezpieczenie OC od posiadania psów to nie duży koszt, a może nas ochronić przed wielotysięcznymi i wielomilionowymi odszkodowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *