Wywiad z Panem Piotrem Narlochem, Prezesem zarządu InterRisk

Łączą nas nie tylko umowy, ale przede wszystkim zaufanie, szacunek, lata doświadczeń i podobne spojrzenie na potrzeby naszych klientów – mówi o współpracy InterRisk i Alwis&Secura Piotr Narloch, Prezes Zarządu ubezpieczyciela.

Współpracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat, czyli od początku istnienia Państwa Agencji. Alwis&Secura jest dla InterRisk niezmiennie jednym z najważniejszych Partnerów.

Jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z InterRisk?

InterRisk to stabilny partner z wieloletnim doświadczeniem. Stabilność, obok Nowoczesności i Partnerstwa, to kluczowe wartości marki, określające naszą filozofię biznesową. Mamy dobrze sprofilowaną ofertę produktową, wysoko ocenianą przez rynek.

Naszą mocną stroną jest także zespół ekspertów. To właśnie ludzie, ich wiedza i doświadczenie pozwalają nam budować przewagę rynkową w kilku dziedzinach:
„„ubezpieczeniach dla MSP,
„„ubezpieczeniach osobowych i zdrowotnych – ze znakomitą ofertą ubezpieczeń szkolnych,
„„gwarancjach finansowych i ubezpieczeniach OC i majątku korporacyjnego.
Jesteśmy blisko Agentów i klientów. Mamy ponad 40 placówek w całej Polsce. Stale szkolimy nasze kadry.

Czego mogą oczekiwać od InterRisk duże multiagencje?

Oprócz dobrej oferty współpracy – oferujemy także atrakcyjny system motywacyjny, system szkoleń oraz wsparcie technologiczne.
Strategiczni Partnerzy mogą u nas liczyć na unikatowe na rynku, autorskie programy ubezpieczeniowe. Dobrym przykładem jest oferta „ALWIS – Urzędnicy”. Program został przygotowany zgodnie z Państwa oczekiwaniami.
Naszym Pośrednikom oddajemy do dyspozycji nowoczesną platformę e-learningową, za pomocą której Agent może w każdej chwili skorzystać z interesującego go szkolenia produktowego.

Jakie dodatkowe rozwiązania technologiczne, oprócz platformy e-learningowej proponujecie Pośrednikom?

Udostępniamy narzędzia informatyczne (webservice’y), które znacząco ułatwiają pracę Agentów. Dzięki nim możliwa jest np. szybka kalkulacja składki, sprawniejsze przygotowanie i przedstawienie najlepszej oferty, co przekłada się na krótszy proces obsługi klientów.
Dodatkowo oferujemy trzy webservice`y: zarządzanie produkcją, generowanie rozliczeń, dodawanie zdjęć do polis komunikacyjnych. Ułatwiają one pracę agencji w obszarze back-office.
Naszych Partnerów biznesowych wspiera specjalnie dedykowany zespół obsługi portalu sprzedażowego, składający się z najlepszych specjalistów InterRisk, jak również ekspertów naszego dostawcy usług IT. Dodatkowo doradzamy naszym Pośrednikom, jak kreować modele biznesowe, tak by efektywnie wykorzystywali nowe technologie.

Nowości produktowe?

Atrakcyjna oferta to nasz priorytet. Zdajemy sobie sprawę, że zadowolony klient wróci do nas w kolejnym roku. Minione dwa lata poświęciliśmy na wprowadzanie nowości produktowych. W tym roku skupiamy się głównie na modyfikacjach technologicznych, ułatwiających tworzenie oferty. Kładziemy duży nacisk na rozwój cross-sellingu. Nasi klienci powinni być dobrze, kompleksowo ubezpieczeni.
Dobrym przykładem innowacji technologicznych są zmiany wprowadzone na platformie sprzedażowej w ubezpieczeniu pakietowym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Czas wystawienia polisy skrócił się do ok. 30 sekund. Szanujemy czas Agentów i już planujemy kolejne modyfikacje, które ułatwią Państwu współpracę z InterRisk.
Dążymy do tego, aby dostęp do naszych usług był coraz łatwiejszy. Stąd dalsze doskonalenie naszego portalu sprzedażowego i nowa, w pełni responsywna, strona www.

Jak podsumowałby Pan 2015 rok?

Rok 2015 był kolejnym, który zamknęliśmy dobrym wynikiem finansowym. Rynek docenił nasze produkty. Pakiety ubezpieczeń majątkowych i zdrowotnych dla MSP – BiznesPro i BiznesPro Zdrowie otrzymały nagrody ASA, przyznawanego przez samych przedsiębiorców oraz brązowe godło plebiscytu Najwyższa Jakość Quality International 2015, przyznawane przez Forum Biznesu.
Ale najważniejsze było i jest dla nas budowanie relacji z naszymi Partnerami. W zeszłym roku zorganizowaliśmy dla najlepszych Pośredników dużą imprezę – Forum Liderów „Energia InterRisk”. Zapraszaliśmy Państwa także na inspirujące konferencje, w Polsce i za granicą. Stawiamy na wymianę wiedzy i doświadczeń.
* * *
Korzystając z zaproszenia na łamy „Alwis&Serwis”, chcę podziękować za kolejny, dobry rok naszych wspólnych działań. Stabilna wieloletnia współpraca, biznesowe przedsięwzięcia, dbanie o bezpieczeństwo klientów, a wreszcie bliskie relacje, które zbudowaliśmy, to w dzisiejszych czasach nieoceniona wartość.

Udostępnij artykuł

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *