Jak wygląda współpraca z Alwis & Secura? Wywiad z naszą agentką – Edytą Żmijewską

Jak wygląda współpraca z Alwisem „od środka”? Czemu warto dołączyć do naszej sieci? Przedstawiamy sylwetkę jednej z agentek Alwis & Secura – pani Edyty Żmijewskiej

Jak to się stało, że zaczęła Pani współpracę z Alwisem?

Przez kilka lat pracowałam w korporacjach, przyszedł jednak kryzys – mniejsze zarobki i redukcje etatów. Przypadek sprawił, że związałam się z rynkiem finansowym – ubezpieczeniami, początkowo trafiając do innej korporacji z tego obszaru. Specjalizowałam się w „życiówkach”, ale to było zdecydowanie za mało. Nawet dodając do swojej oferty „komunikację” i „majątek” wciąż spotykałam się z pytaniami – czy nie mam innej propozycji, konkurencyjnej, tańszej, lepszej… Oferta jednego towarzystwa nie była satysfakcjonująca dla klientów, a co za tym idzie i finansowo dla mnie. Do tego te wszystkie korporacyjne procedury… Bywało tak, że jedna prozaiczna prośba musiała być zaakceptowana przez kilka osób, coraz wyżej postawionych w hierarchii, co trwało nawet parę dni!

Jeden z przełożonych dał mi znać o Alwisie. Powiedział, że jest to firma o niezłych taryfach i ogólnie dobrze się z nimi współpracuje. Umówiłem się na spotkanie z dyrektorem oddziału Alwis & Secura, osobą bardzo otwartą i zawsze chętną do pomocy.

Okazało się, że marże uzyskane w Alwisie na sprzedaży polisy od towarzystwa, w którym wcześniej pracowałam, są wyższe niż wtedy, gdy pracowałam tam bezpośrednio! Mimo tego, że teoretycznie agencja multiubezpieczeniowa powinna oferować niższe stawki – w końcu sama też musi się utrzymać. Ten fakt oraz znaczne poszerzenie oferty przekonało mnie, że warto spróbować.

Jak Pani ocenia atmosferę w firmie?

Atmosfera jest bardzo dobra. Przez całe zawodowe życie spotykałam się z korporacyjnym językiem, trzeba było uczyć się różnych sformułowań, niekoniecznie rozumianych. W Alwisie rozmawia się “normalnie”. Bardzo ważne jest dla mnie to, że w każdym momencie mogę zadzwonić do samego kierownictwa – pana Wacława (Migacza – prezesa Alwis & Secura) i pana doktora Stanisława (Kuty – członka zarządu), aby czegoś się dowiedzieć. Zawsze znajdują dla mnie czas, nawet gdy nie mogą odebrać telefonu, to zaraz oddzwaniają. Cenię też to, że mogę wszystko wyjaśnić w rozmowie telefonicznej, niepotrzebne są oficjalne maile.

Co jeszcze charakteryzuje Alwis?

Dzięki współpracy z Alwisem pozbyłam się całej pracy papierkowej. Nie muszę wypełniać dokumentacji, nie muszę jeździć do towarzystw z papierami, nie muszę rozliczać się z każdym z towarzystw oddzielnie.

Dzięki temu oszczędzam czas, który mogę poświęcić na lepszą obsługę klienta, który jest coraz bardziej wymagający. Należy otoczyć go opieką, porozmawiać przez telefon, pamiętać o rocznicach, nie wystarczy suchy SMS. Ciężko mieć na to wszystko czas, kiedy muszę wypełniać kolejny dokument. Teraz to wszystko robią za mnie dziewczyny z Alwis.

Ważny jest dla mnie również komfort pracy. Może zabrzmi to mało oryginalnie, ale chyba nikt nie lubi pracować w stresie. Oczywiście, mamy swoje plany sprzedażowe, jednak wszyscy w firmie rozumieją, że każdemu może się powinąć noga. Cieszę się, że mogę liczyć na wsparcie w takich momentach.

To, czym wyróżnia się Alwis na rynku, to wprowadzanie innowacyjnych produktów. Ostatnim przykładem jest chociażby ubezpieczenie dla urzędnika. Mimo że polski rynek w tym zakresie jest trudny i nie jestem pewna, czy przygotowany na nowości, to warto zwrócić uwagę na to, że Alwis & Secura stara się być firmą wyróżniającą się również nowoczesną ofertą.

Czy zaskoczyła Panią nasza ostatnia akcja – dodatkowa nadprowizja dla agentów?*
*Warunkiem otrzymania nadprowizji był przypis składki wynoszący co najmniej 30 tys. zł za kwartał i sprzedaż produktów własnych Alwis & Secura

Zdecydowanie tak! To było coś bardzo miłego i zaskakującego. Cieszę się, że jest jeszcze ktoś, kto myśli o nas – małych firmach, pojedynczych agentach – i o ich zarobkach.

Miło mi, że Alwis docenia naszą pracę, codzienną walkę o klienta. Nie myśli tylko i wyłącznie o wyniku finansowym centrali.

Edyta Żmijewska
Edyta Żmijewska

Pani Edyta Żmijewska jest jedną z wyróżniających się agentek w Alwis & Secura. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z osobami o tak dużej wiedzy i znakomitej intuicji w kontakcie z klientem.

Udostępnij artykuł

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *